Log In

Desátý hrací víkend určí pořadatele Bronze Bowlu

Brno Pitbulls vs. Budweis Hellboys

V Brně se v pravé poledne bude hrát o čest a odpadlíka třetí Divize. Už ve 12:00 začínají Pitbulls a v areálu Ragby Bystrc nebude o skvělé momenty nouze, protože se hraje hned dvojice zápasů.

Oba týmy s bilancí 0-4 trpí a před sezónou měly určitě docela jiné ambice. O krapet lepší výsledky má tým z jihu Čech, ale zrovna tohle měřítko nemusí nic znamenat. Hellboys každopádně hráli se soupeři často vyrovnanou partii a útok se dokázal prosadit. Hlavním faktorem byla často skromná soupiska nebo zbytečná chyba. Pitbulls si naproti tomu už odvezli několik nul, ale ta poslední v derby s Bílovicemi byla za stavu 0:19 optimistickou vyhlídkou, protože Sígrs útočí v druhém zápase s Blades na titul.

Poslední nebude chtít být nikdo a první výhra je pro oba týmy na dosah. 65 % tipérů sází na Hellboys.

Liberec Titans vs. Prague Mustangs

Boj o třetí místo se sehraje v Liberci. Na Motorletu to v posledním měření sil dopadlo lépe pro hosty a rozdílem jediného touchdownu 19:12 si z Prahy Titans vezli nadějnou výhru. Jestli uhájí doma nebo darují Mustangs body plné naděje, budeme znát v sobotu po 15:00.

Liberečtí hráči mají zápasy s první dvojicí tabulky už za sebou, takže jejich postupové šance už v balíčku karet nejsou. Naproti tomu Mustangs kromě tohoto zápasu čeká ještě boj se Sígrs, takže tu teoretická šance na Bronze Bowl je. Výhra o 8 bodů Pražanům zajistí třetí místo i naději. Hodně bude ale záležet i na zápase Blades v Bystrci. Mustangs se letos trápí s quarterbacky, kteří odpadávájí v průběhu sezóny, Jan Nevyjel by ale snad měl být k dispozici. Horší je to ale s příjemci přihrávek, kdy běhovou hru musí podporovat receiveři a i v obraně se najde slušná marodka.

55:45 dělí tipující fandy na dvě skupiny a myšlenka vyrovnaného zápasu je tedy víc než reálná. Titans při zhodnocení sezóny asi těsná prohra se Sígrs bude velmi mrzet, a tak alespoň k udržení nároku třetího místa je tenhle boj klíčový.

Bílovice Sígrs vs. Ústí nad Labem Blades

Zápas víkendu očekáváme v druhém zápase dne na bystrckém hřišti. Tentokrát se hraje o výhodu pořadatelství Bronze Bowlu, a to je pro Blades výzva, protože na jejich zápasy chodí opravdu početná fanouškovská základna, která překonává i mnoho týmů elitní divize. Kontinuálně jde o nejnavštěvovanější zápasy letošní ČLAF, takže se hraje o velkou pozornost.

Blades bude chybět několik hráčů, kteří pro pracovní povinnosti nejsou uvolnění, ale se zraněním se kádr nyní nepotýká. Nastartovaný bude rozhodně, dle nás MVP divize, Jakub Imr a opět bude na hřišti vidět.

Sígrs jsou ale zkušený tým a loňské vítězství ČLAF C budou chtít letos v D-III určitě zopakovat, a tak se budeme velmi pravděpodobně dívat na trailer Bronze Bowlu. 30:70 zní od tipérů docela jasně. Co bude víc? Touha po domácích podmínkách a hra o vše nebo střídmé šetření se na boj o medaile?

Příbram Bobcats vs. Trnava Bulldogs

Příbramští hráči měl minulý týden volno, v němž se vydali na utkání Lions-Bulldogs. Hru obou týmů pečlivě sledovali, vždyť oba mohly být jejich soupeři v semifinále.

Ve hře obou týmů hledali Bobcati slabiny, ty v týmu Bulldogs jim milosrdně ukázali samotní Lions. V útoku působili Bulldogs neškodně, naopak Bobcats se útočně dostávají do velké formy, což na hostivařském hřišti, kde hrají své zápasy Lions, ukázali před dvěma týdny, kdy na jihovýchodě Prahy hráli v azylu Black Panthers (51:0).

Buldokům zdá se ani moc výsledkově nepomáhá přítomnost Raymonda Bradleyho. Running back ještě neodehrál ani jeden celý zápas… Možná ho v Trnavě platí od odehrané minuty a jednoduše jej stahují. Jinak si totiž jeho v průměru dvě čtvrtiny na zápas nedokážeme vysvětlit.

Oficiální Pick’em ukazuje 92,5 % ku 7,5 %. No, jsme na zápas zvědaví, jak Bobcats tak i Bulldogs mohou maximálně jen překvapit, jinak se očekává hladký, jednoznačný průběh.

Pilsen Patriots vs. Ostrava Steelers

Stejně jako předchozí zápas v preview, i tento by měl mít očekávaný průběh. Jako vůbec všechny zápasy Divize I a II o nadcházejícím víkendu. Patriots do zápasu vstupují v pozici outsidera, Steelers už mají jistý zápas v Silver Bowlu.

Jediné, co by tak mohlo zápas alespoň výsledkově zatraktivnit, je podcenění ze strany Steelers nebo nasazení hráčů ostravského druhého týmu, který nastupuje v Divizi IV a o tomto víkendu má volno. Steelers před sezonou hlásili, že hráči Steelers 2 jsou v Divizi IV hlavně proto, aby se rozehráli pro první tým. Kdy jindy jich alespoň pár vyzkoušet, když ne teď…

Pick’em vidí zápas jasně, 10 procent pro Patriots, zbytek patří Steelers.

Prague Lions vs. Brno Alligators

Lions v prvním zápase sezony hráli právě proti Brnu, na bystrckém hřišti se poprvé ukázal faktor Haines. Ano, to byl ten zápas, kde předvedl svůj krásný běh (viz. video z ČAAF.TV #15.1).

Pokud bude Haines hrát, nevypadá to, že by měli mít Lvi problém. Navíc šlape i obrana, po disciplinárním trestu uděleném po sprostém hraní proti Melvinu Davisovi (kroucení kotníku po dohrání akce) se vrací i Lubomír Bachura. Alligators navíc dost bojují s turnovery, naopak Lions jsou v této statistice velmi povzbuzeni posledním mačem s Trnavou.

Alligators mohou doufat tak maximálně v to, že by Haines nehrál a oni by nastoupili proti útoku vedeným jiným quarterbackem. A s tím holt u Lions padá výkonnost celého mužstva.

Pardubice Stallions vs. Prague Hippos

Stallions si jdou v Divizi II pro vítězství a s tím spojené pořádání Silver Bowlu. Hippos proti nim „okupují“ poslední pozici tabulky. Stejně jako v zápasech předchozích přichází jejich úspěch v úvahu v případě vypuštění v podání Stallions.

To se ale na domácím stadionu nestane, v Pardubicích chodí na zápasy hromady fanoušků, Stallions nastoupí v plné sestavě a budou hrát tak, aby vyhráli s přehledem, aby si Scott Doherty hodil zase pár touchdownů a Stallions byli v co největší pohodě. Aktuální forma je to, co jsme od Stallions v minulém ročníku ČLAF A neznali.

Téměř jistě je výkonnost spojena s výkony Scotta Dohertyho, prvního pořádného quarterbacka ve Stallions za dlouhou dobu. Hippos quarterbacka mají ve Stanislavu Tománkovi, letošní sezona ale nevyšla nejen jemu, ale i celému týmu. Tak třeba za rok zase ve finále, kde byli Hippos v rámci ČLAF B vloni.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít