Log In

Den vítězství v pátek oslavili Blades a Bobcats

Ústí nad Labem Blades – Liberec Titans 24:0

Den vítězství slavili při příležitosti státního svátku ústečtí Blades, dokonce s ubráněnou nulou na účtu. Skóre utkání se otevřelo v první čtvrtině, když se prosadila kopačka domácího kickera Josefa Chocholy z vzdálenosti 27y. Do konce úvodní části ještě obránce Blades Jan Weiss zachytil interception a zaskočil liberecký útok — 10:0. Do poloviny si oba soupeři jen vyměňovali strany držení míče, ale žádné body již nepřidali.

Do druhé části, v bodové výhodě, vstoupili lépe opět Ústečtí a po zachycené krátké přihrávce vzduchem od QB Sahuly na WR Weinhofera se skóre navýšilo už na 17:0. V závěru ještě zaúřadoval nebezpečný RB Imr krátkým 3y během a potvrdil převahu svéhu týmu — 24:0. Kicker byl 100% úspěšný a i když nebyl rozhodujícím faktorem hry, ukořistil celkem 6 bodů, tedy náplň jednoho touchdownu.

Titans nehráli vyloženě špatně, ačkoliv se to ze stavu může zdát, ale o co silněji zatápěla obrana domácím, o to víc se trápil útok a neschopnost skórovat a povolit interception, je toho jasným důkazem. V Liberci tak mají rozhodně na čem pracovat.

Sympatickou náhodu a zajímavost zápas přidal ve způsobech škórování. Blades předvedli svým fanoušků téměř vše – od field goalu, passu, běhu až po interception a jejich kádr prokázal slušnou univerzálnost i nebezpečnost.

Trnava Bulldogs – Příbram Bobcats

Další sváteční pátek na trnavském Energu, jen v opačném gardu. Tipéři a fanoušci mají v nejvyšší Divizi I ČLAF 2015 už o mnoho jasněji — Bobcats se budou opět reálně ucházet o účast v Czech Bowlu.

Hra byla ale chtě nechtě ovlivněná velkou marodkou Bulldogs, kteří se nyní nenachází v nejlepší kondici. Chyběla hned dvojice receiverů Moore a Klokner, takže měl Bútora hodně omezené možnosti cílit přihrávky vzduchem. V první čtvrtině se navíc zranil Lőrincz a trnavský tým musel intenzivně lovit yardy po zemi, kde měl plné nohy práce RB Kuruc, zaskakující za v minulém zápase slovenské soutěže zraněného Klementoviče.

V kádru Bobcats sice chyběl Kučera s Datlem, ale to na potenci útoku vliv nemělo. O první bodový příspěvěk se postaral až v druhé čtvrtině Columbus Givens, který si po vlastní ose našel cestičku do endzone a se ziskem 13y otevřel skóre zápasu. Podhradský potvrdil a první polovina skončila 0:7 pro hostující tým.

V další části dominovali opět příbramští, když se vzduchem prosadil WR Hamza zachyceným passem od Givense. Když se kopačka Podhradského opět nemýlila, stav se v třetí čtvrtině zastavil na stavu 0:14.

Závěrečná část tak byla na body nejbohatší podívanou. Nejdříve při motionu ukrájel nadprůměrných 44y WR Daniel Vitiš a Bulldogs přepl semafor na výstražnou oranžovou. Kop z kopačky Slámy úspěch neslavil. Jasnou červenou stopkou se prezentoval Safety Bobcats s číslem 28 David Potrebuješ, který zachycené interception Bútory vrátil do endzone 70y returnem a jasně pohřbil naděje Trnavy na korekci – 0:26. PAT se pro špatný snap nepovedlo.

V závěru alespoň nulu domácích odebral celý zápas vytěžovaný a asi nejlepším výkonem se prezentující trnavský RB Kuruc, který jen korigoval stav na 6:26. Potvrzení opět neúšpěšné, ze stejných důvodů jako v případě Bobcats. Slušnou práci v obraně předvedl příbramský Murgaš, který se prezentoval nadprůměrným výkonem.

Kdyby byla jasná marodka ještě v době psaní naší pozvánky nebo Preview #15.5, tipéři Pickem by byli zřejmě jistější v důvěře Bobcats, ale i tohle je americký fotbal a kvalitní útok může přehrát i tu nejlepší obranu.