Log In

Czech Bowl v souboji šelem ukořistili znovu Black Panthers

V repríze loňského finále na sebe narazily dva týmy prožívající skvělou sezónu. Black Panthers marně sahali po finále rakouské ligy, ale jejich hráči opanovali individuální statistiky elitní evropské soutěže. Příbramští vhodně posílili v útoku i v obraně a kromě výpadku proti dravému týmu mladíků z Lions prožili naprosto suverénní sezónu. Stejně jako v minulém Czech Bowlu nastoupili Černí Panteři od začátku v plné síle, v české lize letos poprvé. Výhra 52:13 byla po dominantním výkonu zasloužená.

Panthers si po výhře při losu z rukou baletní legendy Vlastimila Harapese zvolili začátek s míčem a v prvním rozehrání se dostali po minutém tacklu defense Bobcats na Štieglera přesně na polovinu hřiště. Sýkora pak dvěma běhy dostal obhajující šampiony do red zone. První přihrávku na touchdown Caballerovi srazil Josef Murgaš a po dvou nekompletních passech se dostal ke slovu reprezentační kicker Marek Hruboň. A nemýlil se, tudíž se Černí Panteři ujali vedení v zápase 3:0.

2015-CAAF-022_Resized

Diváků přišlo na Czech Bowl 4526. V Česku nejvíce v 21. století.
Foto: Strogoff

V prvním útočném drivu Bobcats sice skvěle po kickoffu zabojoval Melvin Davis, ale quarterback Columbus Givens pak našel jen natažené ruce linebackera Panterů Tomáše Svobody. Velmi záhy se tedy Pražené ocitli znovu na polovině soupeře. Svou šanci Panteři zužitkovali dlouhou přihrávkou Caballera na Šindlera a Hruboň potvrdil za bod. Začátek zápasu tedy Pražané opanovali 10:0. Útočnou snahu Bobcats utnuly dva sacky na Columbuse Givense a Příbramští byli nuceni odkopávat, aniž by získali první down. Byl to opět Jan Sýkora, kdo po šikovné výměně s Caballerem posunul Pantery do red zone.

Na začátku druhé čtvrtiny už svou nadějnou pozici Pražané využili, jmenovitě přihrávající Kyle Newhall-Cabellero a přijímající Pavel Hruzík, který si po vzoru JJ Watta odskočil na pozici tight enda ze svého tradičního postu v DL Black Panthers. Hruboň potvrdil a Panthers už vedli 17:0. Bobcats poté už sice dosáhli na svůj první first down v zápase, ale hned poté byli opět nuceni odkopávat. Univerzál Dundáček vrátil míč šikovně skoro na půlku a Pražané zase začínali svůj útok z dobré pozice. Dlouhým během se pak prezentoval Matěj Reinvart, který posunul Black Panthers za hranici 20 yardů. Odtamtud už zafungovala další „vzdušná“ spolupráce obhajujících mistrů, když Newhall-Caballero našel v endzone Jakuba Woleského. 8 minut před polovinou vedli Panteři už 24:0 a nevypadalo to, že by jejich obrana Bobcats něco dovolila.

Foto: Martin Kozák

Foto: Martin Kozák

První záblesk naděje přinesl Příbrami v následujícím drivu fake punt v podání Vojtěcha Podhradského, který při něm doběhl pro first down a Bobcats získali nové čtyři pokusy. Ty ale přišly na zmar a po neúspěšném krátkém čtvrtém downu se na hřiště opět dostal hladový útok Černých Panterů, a to konkrétně na 32 yardech od endzone Příbrami. Další touchdown pak vzešel ze spolupráce Newhall-Caballera s Janem Dundáčkem. Více už se toho v první polovině zápasu i přes další interception v podání Pražanů nestalo a Black Panthers šli do druhé půle s vedením 31:0.

Příbram však v šatně našla srdce a druhou polovinu načala parádním touchdownem čítajícím 74 yardů, když po přihrávce od Givense přeběhl Daniel Vitiš sám většinu hřiště. Vojtěch Podhradský potvrdil za bod a Bobcats snížili na 31:7. V následujícím drivu Pražané bleskově odpověděli, když už v tu dobu házející Jan Dundáček našel passem v endzone Jakuba Woleského pro jeho druhý touchdown zápasu a změnil skóre na 38:7.

Foto: Ronald Hilmar Jr.

Foto: Ronald Hilmar Jr.

V následujícím drivu se Příbram valila hřištěm, když Givens kombinoval passy s běhy v pravidelném tempu. Toto snažení ale utnul druhý interception Tomáše Svobody a ze snahy Příbrami nebylo nic. Obrana Bobcats se ale statečně držela a Pražanům trvalo dlouhou dobu, než dobrý zápas hrající Jan Sýkora proběhl do endzone a Black Panthers na konci třetí čtvrtiny odskočili na 45:7. Hruboňův následný kick-off byl ale krátký, a tak se Rysi vrhli do útoku 45 yardů od endzone Pražanů. Ale hned po několika prohřešcích Příbramských dostali Panteři míč zpátky a Dundáček přihrál do endzone volnému Tomáši Pátkovi. Ten svůj touchdown slavil ve velkém stylu. Fotbal hraje prvním rokem, na sezónní soupisce je zapsán jako defensive back. Nyní ale proměnil touchdown v Czech Bowlu. Silný příběh.

Hruboň potvrdil i posedmé a na ukazateli skóre stálo 52:7. Ale Příbram ještě nesložila zbraně a po svém klasickém „pomalu ale přece“ drivu se díky skvělému pohybu kolem kapsy v podání Columbuse Givense dostal do endzone podruhé Daniel Vitiš. Pokus o dvoubodovou konverzi sice nevyšel, ale Bobcats měli na tabuli už dvojmístné skóre.

Tomáš Svoboda s cenou pro MVP Czech Bowlu.Foto: Strogoff

Tomáš Svoboda s cenou pro MVP Czech Bowlu.
Foto: Strogoff

Více se toho v zápase nestalo, a tak Prague Black Panthers oslavili pátý mistrovský titul ve své šestileté historii a zkompletovali hattrick od přejmenování z Black Hawks. Bobcats ve druhé polovině dokázali dvakrát skórovat a předvedli dost povedených akcí, takže z finále odcházejí jistojistě se ctí.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít