Log In

ČLAF Divize II: co nás čeká v druhé nejvyšší soutěži?

S restrukturalizací českých soutěží amerického fotbalu je spojena příjemná starost. Sledovat budeme čtyři ligy, z toho tři s týmy hrajícími v jedenácti hráčích. Po představení nejvyšší divize I představíme v tomto článku divizi druhou.

Preview ČLAF I 2015

Do druhé divize byli přeřazeni pardubičtí Stallions z bývalé nejvyšší soutěže ČLAF A. Dále sestává z členů loňské ČLAF B (mimo slovenský Zvolen, který bude letos nastupovat v domácí lize), tedy týmů Ostrava Steelers, Prague Hippos a Pilsen Patriots. Posledním týmem bude nový přírůstek v jedenáctkovém fotbale – Pardubice Bucks. ČLAF II tak nabídne vše – městské derby, reprízu loňského finále i spoustu najetých kilometrů. Celá divize vyvrcholí Silver Bowlem, do kterého postoupí dva nejlepší týmy základní části.

Pardubice Stallions

Účastník posledních sezon nejvyšší divize v Česku byl degradován do druhé nejvyšší soutěže. Už podle prvních náznaků v podpisu nového quarterbacka Scotta Dohertyho a návratu runningbacka Petra Plačka je ale zřejmé, že v posledních sezonách nedobře hrající tým dostal ten správný impuls pro návrat mezi českou fotbalovou elitu. Uvidíme, jak se pardubickému týmu bude dařit v nové pozici – v pozici favorita své divize.

Ostrava Steelers

Zajímavě zatím vypadá příprava na novou sezonu v podání ostravských Steelers. Velmi kalně vypadá situace na pozici quarterbacka. Lukáš Vojnar je totiž dle informací spojován s belgickým celkem Izegem Tribes. Je tedy dost možné, že bude na klíčové pozici hrát junior Michal Dudek, který v aktuální době bojuje o své místo na slunci v Texasu, kde probíhá kemp IFAF World Development Team Program. Z Ostravy taky v offseason odešel lineman Ladislav Klimek, který bude hrát v Paříži za druholigový celek Mousquetaires.

Prague Hippos

Pražský tým toho stihl za dva roky fungování hodně. V prvním roce hrál sedmičkovou ČLAF C, vloni už nastupoval v jedenáctkový ČLAF B, kde se prokousal až do finále. V tom podlehl v krásném zápase Steelers. Hippos ale budou jistě jako ambiciózní tým bojovat o nejvyšší příčky i letos. V útoku můžou Hroši spoléhat na nebezpečnou dvojici bratrů Tománků. Quarterback Stanislav s receiverem Jakubem společně fungují na výbornou a doplnění runningbackem Petrem Křesťanem tvoří výborně šlapající útok se silnou lajnou. Ambiciózní tým s nejvyššími cíli.

Pilsen Patriots

Co čekat od Západočechů? Těžko říct. Vloni se po přechodu ze sedmičkové ČLAF C, kterou v roce 2013 suverénně ovládli, v jedenáctkovém béčku zpočátku dost trápili. Po vyřešení situace na pozici quarterbacka, kde po experimentu s Lukášem Malcem dali přednost Patriku Vainerovi, se tým dostával do starých kolejí a dokázal si připsat výhru nad jmenovci ze Zvolena. Těsně pak také skončil i zápas s Hippos, jenže naneštěstí pro Plzeňáky jej nakonec vyhráli o bod Pražané.

Pardubice Bucks

Na co se v redakci těšíme v divizi II nejvíce? Na městské derby! V Pardubicích ukazují, že jsou sportovním městem a i americký fotbal si tam vybudoval dobré jméno. Na zápasy Stallions často chodí až šest set diváků a my věříme, že velmi atraktivní městské derby proti rivalovi by mohlo atakovat hranici tisícové návštěvy. Bucks si do nové sezony utrhli velké sousto. Z průměrného týmu v sedmičkové ČLAF C se kozlové přes offseason transformovali do jedenáctkového celku nastupujícího v ČLAF II. Ve zvýšení konkurenceschopnosti má pomoci nový trenér Jason Blasko.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít