Log In

Český fotbal čeká poslední kolo první poloviny

Pátým kolem se otevře při příležitosti státního svátku závěrečná část první etapy nejvyšší divize, tedy poloviny základní části ČLAF. Ve třech divizích a shodném počtu dní nás čeká 7 zápasů, včetně pražského derby. Divize IV má volno, ale další část týmů Flagového mistrovství čeká pětice zápasů při druhém turnaji v Trutnově a Znojmě. Jdeme na to!

Ústí nad Labem Blades vs. Liberec Titans

Malé severočeské derby otevře prodloužený zápasový víkend v první domácím představení Blades. Jakub Imr je stále v kondici a že je potřeba jej hlídat jako oko v hlavě se ukázalo i v utkání proti Hellboys, protože když byla tahle běhací mašina v backfieldu, hodně kousala a dokázala otočit zápas — samozřejmě podpořena i zbytkem týmu, ale jeho nohy jsou prostě rychlejší než čtení obránců.

Liberec hodně těsně prohrál se Sígrs a vedení v polovině neudržel. Z výsledku ale dedukovat nějaké závěry nejde. Třetí divize si říká o status nejvyrovnanější části ČLAF a právě tenhle zápas nám napoví mnohé. Zápas by v klidu mohly rozhodnout kopačky některého z kickerů a tady jsou statisticky lepší Titans. Loňský poslední zápas skončil rozdílem 40 bodů pro domácí a přes 80% tipérů si myslí, že by to i tentokrát mělo dopadnout stejně. Blades umí vytvořit příjemné domácí prostředí, dva ročníky Partners Cupu toho budíž důkazem, takže seveřané — hurá do Olšinek!

Trnava Bulldogs vs. Příbram Bobcats

Nechme stranou nedělní pražské derby a i v dalším prodlouženém víkendu vdechněme fotbalové doušky u slovenských kolegů. Trnava vyzve Bobcats a soudě podle všeho, co se šušká i píše, bude tohle hodně důležitý zápas s velmi nepředpovídatelným koncem.

Bobcats si do Trnavy vezou posílenou OL o Švéda Robina Svallina, takže bude mít Givens ještě lepší prostor a nepředpovídatelnost jeho dovedností je klíčový faktor pro obranu Bulldogs.

Statisticky se potká nejlepší útok (Bobcats) a nejlepší obrana (Bulldogs) Divize I a o tom, co rozhoduje, řekl více třeba loňský Super Bowl. Tipovat si na tenhle zápas je opravdu kumšt a šance jsou aktuálně 50/50, čemuž se my opravdu nedivíme. Inu, bude to ještě zajímavé a výsledek může zamíchat středem divizní tabulky.

Prague Hippos vs. Pardubice Bucks

V areálu Motorlet budou sobotní část víkendového programu otevírat dva čistě matematicky vyrovnané týmy. Remíza Bucks a těsná dvoubodová prohra Hippos s ostravskými Steelers předjímají, že by se mohlo jednat o velmi rovnocenné soupeře.

Bucks jsou poprvé v pozici favorita, alespoň to si myslí 2/3 tipérů. Na hřišti by měli mít hosté hlavního trenéra, v posledním zápase zraněného QB Kruliše, hodně vyčnívající importy a určitě chuť urvat body i venku. Naproti tomu pro Hippos bude tenhle zápas jedinou nadějí pro odražení se od chvostu tabulky někam směrem k jejímu středu. Bucks jsou přímým soupeřem o bronzovou pozici, jen ve výhodě překvapivé remízy z minulého víkendu.

Brno Pitbulls vs. Bílovice Sígrs

Jak už bylo řečeno, Divize III je extrémně vyrovnaná, rozdíly nejsou markantní a i když jsou Pitbulls na poslední příčce tabulky, jejich skok k lepšímu umístění může nastat právě v takřka brněnském derby. Pitbulls sice výrazně prohráli o 31 bodů s momentálním favoritem — Prague Mustangs. Bilance vzájemných zápasů je dost přesvědčivá, jenže sedmičkový fotbal k nějakému relevantnímu porovnávání nevhodný. V minulosti to bylo vždy o více než 20 bodů a stejných 20, jen procent, věří domácímu týmu.

Pokud Sígrs chtějí myslet na další ambice směrem k příčkám nejvyšším, budou muset porazit své rivaly výrazněji, než v zápase s Libercem a hráčská základna může být faktorem, který v druhé polovině může rozhodnout.

Prague Lions vs. Prague Black Panthers

Program na neděli pro fanoušky z Prahy je jasný — první letošní derby Divize I. Co čekat? To bude hodně záležet na individualitách a možnostech jejich nástupu. V Trnavě zraněný QB Haines je otazník a bez něj je šance Lions opravdu hoooooooodně mizivá. Bez RB Růžka to ale také nebude jednuduché a před týdnem sehraný zápas je toho důkazem. Tyhle dvě možné ztráty ale přímo kompenzuje momentální kondice hráčů PBP, kteří v sobotu vyzvou v rámci AFL innsbrucké Swarco Raiders a je docela možné, že někteří klíčoví hráči nebudou k dispozici nebo budou unavení. To by nahrávalo Lions.

Special týmy jsou ale doménou panterů a hlavně díky nim jsou v tabulce 3-0. Pro Lions bude dost zásadní si tuhle herní situaci pohlídat. Předjímat tak tedy budeme až podle soupisek přímo na stadionu, i když tipéři jsou ve skoro 90 % jasně za PBP. Skoro 60 % ale věří v rozdíl dvou touchdownů a méně. Inu, Praha volá!

Budweis Hellboys vs. Prague Mustangs

V přáteláku byli šťastnější Mustangs, ale Hellboys dlouho trápili Blades, kterým nakonec polevili. Mustangs mají v nohách přehlednou výhru proti Pitbulls, ale -1 škrtají za starter QB Dudka, který má po zranění kolene po sezóně. Otěže přebere běhavý Honza Nevyjel a že hodit umí, ví i mé ruce osobně z Flagového mistrovství loňského léta.

Tady není moc o čem přemýšlet, na koni jsou Mustangs, ale do třetice si zopakujme, jak vyrovnaná divize to je a kde jsou Mustangs letošní rok. V minulé sezóně bylo vše opačně, ale teď se píše ročník 2015 a Mustangs mají kvalitu na to, obhájit divizní prvenství. Budějovický univerzál Roba ale potrápil i zkušenější soupeře a bude potřeba ho pečlivě střežit.

Pardubice Stallions vs. Ostrava Steelers

Druhá divize si zahraje o tabulkové prvenství. Doma se Hřebci poperou s obhájci loňského titulu z Ostravy. Skoro 90 % fanoušků věří domácím a my jsme mezi nimi. Plaček je při chuti, Doherty plní plány na 110 % a Stallions prostě evidentně chtějí zpět do nejvyšší Divize I.

Steelers se o pokles preferencí připravili remízou s Bucks, která se jim prostě přihodit neměla. Týmy proti sobě postaví slušný běhový základ, ale větší odpovědnost bude na obraně Ocelářů. Musejí hlídat zkušeného RB Plačka a ještě bránit míči vzduchem z ruky Dohertyho. Nelehký to úkol.

Flagové mistrovství U15 – II.turnaj

Pořadatelství druhého turnaje se ujmou Rangers a na svém stadionu v Trutnově v sobotu pohostí dominující a rozehrané Bobcats, Gladiators a začínající Warriors. Tentokrát půjde už o týmy, které nějakou zkušenost mají, minimální z Flagového poháru z roku 2014.

Flagové mistrovství U15 – III.turnaj

V neděli se odehraje i turnaj ve Znojmě, kde se poprvé předvedou Prague Wolf Pack a první zápas sehrají i Pilsen Patriots. Jejich protivníky budou už z I. turnaje rozehrané týmy ústeckých Blades a domácí Knights.

Nenechte si ujít to nejlepší ze čtvrtého dílu ČAAF.TV

… a podrobnosti ohledně Divize I hledejte na stránkách ČAAF.cz.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít