Log In

Česká reprezentace zahájí přípravu na ME otevřeným try-outem

Konec prázdnin znamená pro hráče amerického fotbalu jedinečnou šanci probojovat se na metu nejvyšší – do výběru českého národního týmu. Reprezentační trenér Daniel Leško svolal try-out na 30. 8. do Prahy.

Do prvního kempu, který se bude konat týden po try-outu opět v Praze (4. – 6. 9.) se probojuje až 70 hráčů! „Pro výběr širší soupisky čerpám z již stávajících reprezentantů, mnou pozvaných talentů a právě z plánovaného try-outu,“ prozrazuje Leško.

Pozičně má hlavní trenér zájem hlavně o ty nejrychlejší na hřišti, tedy defensive backs (corner back a safety), dále o offensive a defensive linemany. Na doplnění čeká také skupina sehraných wide receiverů. „Dodejte si sebevědomí, motivujte se a přijďte zakusit měření sil s těmi nejlepšími u nás. Prostor ukázat se dostane každý a já si obličeje pamatuji. I když to nemusí vyjít hned letos, neznamená to, že nedostanete příležitost v budoucnosti,“ láká Daniel Leško české hráče. Tato slova potvrzuje i loňský příběh třineckých Sharks, kteří neodehráli jediný ligový zápas a přesto zaujali coaching staff.

Šanci má každý dobrý atlet, který precizně zvládá techniku. V krátkém časovém období, kdy se reprezentace soustředí, nemají trenéři prostor pro její výuku. Ta musí být hráčem předem zvládnutá.

Úvodní kemp bude do toho druhého, který se bude konat týden před přátelským zápasem v Maďarsku, propojen sérií tréninků zejména pro hráče z Prahy a nejbližšího okolí. Soupiska na tento zápas je neomezená a její kapacita bude ovlivněná pouze logistikou – kapacitou autobusu. „Maďarsko je papírově slabší soupeř a zápas by měl posloužit k ukázce potenciálu hráčů. Oproti loňskému zápasu s Nizozemskem, které nás překvapilo kvalitou, dostanou prostor všichni hráči na soupisce. Special tým by měl navíc nabídnout prostor dravým hráčům, kteří by se jinak nemuseli vejít do jedné z formací,“ osvětluje Leško pohled na první zápas.

O tom, že nás v říjnové kvalifikaci s Polskem v Pardubicích nečeká lehký úkol, svědčí i nedávna posila Polska.

Náš kvalifikační soupeř, Polsko, představil nového trenéra národního týmu

Česká asociace amerického fotbalu dne 1. srpna 2015

Bradley Arbon je pro evropskou komunitu amerického fotbalu známým jménem. Bývalý ofenzivní koordinátor reprezentace Německa byl s výběrem na ME 2014 první.

Arbon má za sebou hráčskou historii jako fullback a tight end v týmu Boise State Broncos (NCAA D-I tým Boise State University) a po absolvování začal kariéru v německém týmu Marburg Mercenaries, kde se stal v roce 2003 hlavním trenérem. Čtyřikrát je dovedl do semifinále GFL a v roce 2006 dokonce do German Bowlu. Počítat se dají i mezinárodní úspěchy, kdy pod jeho vedením tým v roce 2005 vyhrál tým EFAF Cup a dva roky na to se podíval i do Eurobowlu.

V letech 2008/2009 byl součástí trenérského týmu Utah University, který po sezóně bez porážky vyhrál Sugar Bowl. Historie s Němci přitom čítá devět let plných úspěchů. Z MS v Japonsku 2007 si hned po roce u národního týmu přivezl bronzové medaile. V roce 2010 a již zmíněném loňském 2014 titul mistra Evropy.

„Proti Polsku bude na hřišti v Pardubicích vždy ta nejlepší jedenáctka, kterou v ČR máme,“ potvrzuje náročnost zápasu hlavní trenér Daniel Leško.

Souboj Leško vs. Arbon bude znát vítěze už 11. 10. po kvalifikačním zápase Česko – Polsko o postup na ME.


PŘIDEJTE SE DO FACEBOOK UDÁLOSTI A PODPOŘTE NÁRODNÍ TÝM!


Termíny reprezentace:

  • 30. 8. Otevřený try-out
  • 4. – 6. 9. První reprezentační kemp
  • 12. 9. Přátelský zápas Polsko – Belgie
  • 18. – 20. 9. Druhý reprezentační kemp
  • 26. / 27. 9. Přátelský zápas Maďarsko – Česko (přesný den bude upřesněn)
  • 26. 9. Přátelský zápas Polsko – Rusko
  • 11. 10. Kvalifikace o postup na ME Česko – Polsko

Chystáme další rozhovor s hlavním trenérem Leškem. Chcete se na něco zeptat? Pište do komentářů. Zeptáme se za vás.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít