Log In

Češi si s Maďary poradili, na Polsko narazí v dobrém rozpoložení

Zápas v Budapešti měl být pro tým Daniela Leška přípravou na kvalifikační duel s Polskem. Povedlo se, český tým vyzkoušel celou šířku soupisky a v Maďarsku vyhrál 26:7. Na quarterbackovi zahrál kvalitně Jan Dundáček, schopným záskokem se mu ukázal jmenovec z Ústí nad Labem Jan Bláha. Češi ale dle svých slov budou muset do zápasu s Polskem zapracovat na běhové hře, přesnosti a také znalosti playbooku u všech hráčů.

Česká reprezentace si pro generálku na Polsko vybrala vhodného soupeře. Přátelský zápas odehrála s Maďarskem, které svůj národní tým teprve skládá. Pro Čechy zápas odhalil nedostatky, na které se bude muset národní tým před 11. říjnem zaměřit. Vcelku dobře fungoval tradičně quarterback Prague Black Panthers Jan Dundáček, kterému se dařilo sbírat yardy jak běhy, tak přesnými přihrávkami. Několikrát se ale v zápase stalo, že Dundáček svého receivera přehodil či podhodil.

Spolupráci měl dost ulehčenou faktem, že převážná většina receiverů nastupuje za Black Panthers. Český dirigent útoku tak mohl v pohodě navázat a přesnými balony na Woleského, Šindlera nebo třeba Štieglera ukázal, že hry nadesignované pro Black Panthers fungují i na reprezentační úrovni. Právě na posledního jmenovaného hodil Dundáček první a také jediný passový touchdown zápasu. Češi tím navýšili na 11:0 po safety a úspěšném fieldgoalu Marka Hruboně. Kicker Black Panthers pak potvrdil i zmíněný touchdown a národní tým vedl 12:0.

Ještě do poločasu přidal Jan Dundáček dalším povedeným během touchdown na 19:0. Hráč roku 2014 přitom zbořil kameramana maďarské televize, na záznam se mrkněte zde:

A csehek nem csak a magyar amerikaifutball-válogatottat ütötték ki…a DIGI Sport kameráját is!

Posted by DIGI Sport 24 on Monday, September 28, 2015

Jenže právě Dundáček byl, co se týče runové hry, po hříchu největší hrozbou. Dobře do zápasu vstoupil i David Růžek z Lions, jenže po tvrdém kontaktu při jednom z returnů odešel na sideline a do zápasu se vrátil až v druhém poločase. Black Panther Adam Synáček se neprezentoval úplně dobrou bilancí, ústecký válec Jakub Imr pocitově běhal o poznání lépe. Jako celek je ale běhová hra jedním z trnů na hře českého týmu. Superman Dundáček několikrát krkolomně utíkal nahánějícím obráncům Maďarska. Je téměř jisté, že Poláci budou ještě lačnější a o dost rychlejší.

Foto: HJG

Foto: HJG

Očividné problémy dělaly české obraně motiony Maďarů těsně před snapem. Na to domácí rychle přišli a využívali této díry ke svým posunům po hřišti. Výborně znovu zahrál defenzivní lajnař Vojta Svoboda, vedlo se i Remigiusovi Machurovi. Tito dva znepříjemňovali den maďarským quarterbackům. Jediný maďarský touchdown zařídil krásnou akcí právě QB Márton Czirók a snížil na 6:19. Ten použil Dundáčkův trik, kterým bylo read-option, tedy naznačení předávky runnnigbackovi a následné ponechání míče a běh do roztažené obrany. Dundáček použil tento trik několikrát, většinou úspěšně i díky svým rychlým nohám.

Poslední touchdown českého týmu dal Honza Dundáček znovu během středem, znovu s potvrzením Marka Hruboně. Ve čtvrté čtvrtině už se neskórovalo, a tak Češi v Budapešti zvítězili. Do pardubického kvalifikačního zápasu je ale z pohledu našeho národního týmu třeba zapracovat na několika faktorech, jak uznal i Daniel Leško v pozápasovém hodnocení:

Posted by Česká asociace amerického fotbalu on Monday, September 28, 2015

Sestřih zápasu:

Sestřih přátelského zápasu Polsko – Rusko 7:0:

Poláci hráli doma v Lublinu s Rusy a před 3500 diváky předvedli urputný zápas. Po celou dobu klání pršelo, severní sousedé ale viděli opravdu dobrou podívanou. A to hlavně, poté, co mrknete na výsledek, který byl pouze 7:0 pro domácí, v obranných hrách obou týmů. V Polsku ale dali i přípravnému utkání velký televizní prostor, zápas snímalo několik kamer, k dispozici byla i virtuální grafika, kterou Poláci použili poprvé při letošním Superfinále. Zhlédněte určitě sestřih a zaměřte se hlavně na touchdown, který byl oku lahodící. V Polsku je holt americký fotbal velký hit!

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít