Log In

Černí panteři ovládli Juniorský pohár

Black Panthers letos ovládli dvě nejcennější soutěže v českém fotbale. Po červencové výhře seniorského týmu ve finále ČLAF A se v neděli 2. listopadu přidal vítězstvím ve finále Juniorského poháru hraném na Atletickém stadionu Slavie v Praze v poměru 46:19 nad ostravskými Steelers tým juniorský. Hlavní postavou domácího celku byl quarterback Jan Bláha vypůjčený z ústeckých Blades a widereceiver Jan Tesař, který se prezentoval několika povedenými akcemi.

Quarterback Jan Bláha ukrajoval po vzoru svého trenéra Jana Dundáčka velké porce yardů i vlastními běhovými akcemi. Foto: Miki Gerlašinský

Quarterback Jan Bláha ukrajoval po vzoru svého trenéra Jana Dundáčka velké porce yardů i vlastními běhovými akcemi.
Foto: Miki Gerlašinský

O své výhře rozhodli domácí Black Panthers v první čtvrtině. V té zaznamenali tři touchdowny a dali základ další akci, kterou po dvanácti vteřinách druhé čtvrtiny přetavil v touchdown 42y během quarterback Jan Bláha. Ostravští Steelers v tu chvíli zaostávali o 25 bodů, jelikož se domácímu Janu Tesařovi v první polovině nevedlo potvrzovat kopem.

Hostující tým z Ostravy srážely zbytečné chyby, které Steelers posouvaly o notné počty yardů v jejich neprospěch. Těžko pochopitelná byla například situace, v níž nechali hostující trenéři vrátit úspěšný punt svého týmu. To z důvodu faulu na vlastního hráče. Následný punt zkrácený o 5 yardů se pak Steelers nepovedl a Black Panthers si svým faulem o 50 yardů paradoxně polepšili.

Quarterback Ostravy Steelers Michal Dudek držel svůj tým ve hře přesnými passy. Foto: Miki Gerlašinský

Quarterback Ostravy Steelers Michal Dudek držel svůj tým ve hře přesnými passy.
Foto: Miki Gerlašinský

Přesto, že se Ocelářům podařilo snížit na 12:25 z jejich pohledu ještě do poločasové přestávky, tak se po pauze rychleji podařilo ve studené Praze rozehřát domácím Black Panthers, kteří rychlými třemi touchdowny na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny víceméně rozhodli.

Je nutné vyzdvihnout některé z individuálních výkonů z řad ostravského celku. Quarterback Michal Dudek zvládl zásobovat své spoluhráče přesnými passy, a to i v tísni. Radek Muczka zvládal míče od svého quarterbacka chytat a dvakrát je donesl do endzóny pro touchdown.

Na domácí straně se znovu blýskl quarterback Jan Bláha – objev seniorské sezony v ústeckých Blades a jeden z členů skupiny quarterbacků v reprezentačním výběru Daniela Leška. Tomu velmi dobře fungovala spolupráce s Janem Tesařem, kterého několikrát našel hlubokým, dlouhým balonem. Tesař se předvedl i v několika trikových hrách. Black Panthers se dařily tzv. reverse akce, při nichž nejvíce yardů ukrajovala právě osmaosmdesátka pražského celku…

Oslava domácího touchdownu. V popředí zleva Tomáš Hlach a Jan Dundáček, za nimi ve výskoku skórující Honza Tesař a jmenovec Honza Štiegler v pozici trenéra. Foto: Miki Gerlašinský

Oslava domácího touchdownu. V popředí zleva Tomáš Hlach a Jan Dundáček, za nimi ve výskoku skórující Honza Tesař a jmenovec Honza Štiegler v pozici trenéra.
Foto: Miki Gerlašinský

Krásná skleněná trofej pro vítěze Juniorského poháru 2014 v rukou držitelů - Prague Black Panthers. Další z cenných pohárů do bohaté sbírky PBP. Foto: Miki Gerlašinský

Krásná skleněná trofej pro vítěze Juniorského poháru 2014 v rukou držitelů – Prague Black Panthers. Další z cenných pohárů do bohaté sbírky PBP.
Foto: Miki Gerlašinský

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít