Log In

Boj o playoff pokračuje i v prvním červnovém víkendu

Víkend s náramně letní předpovědí a dostatkem slunce vyzve hned k osmičce soubojů. O čest se nebude hrát zřejmě ani v jednom a s přihlédnutím na poslední hrací víkend se můžeme dočkat i překvapení. Na pohled jisté zápasy bude dramatizovat touha trenérů zapojit širší kádr, a tak vyhráno předem nemá určitě nikdo. Pardubice navíc čeká dvojzápas na Letním stadionu, takže kdo by měl amerického fotbalu málo, tady se nakrmí do syta.

Prague Lions vs. Trnava Bulldogs

Lions se skvěle nastartovali v úvodu sezóny, ale zranění Hainese poslalo slibné šance na druhou až třetí kolej. Jeho nastoupení je opět nejisté, a tak si bývalý QB Oregonu může alespoň naplno vychutnávat cestování po Evropě. To ale na výkon Lvů mít při jeho nepřítomnosti nebude. Šanci by opět dostal Cole, a to už po několik představeních víme, na čelo tabulky nemusí stačit.

Pokud se Haines dostane do zápasu, bude se o třetí místo elitní Divize I bojovat určitě o hodně usilovněji.

Trnava je rozehraná a šlape v tempu nastartované mašiny jménem Raymond Bradley. Běhová hra konečně funguje min. na 100 % a klid a jistota v téhle oblasti dopřává i QB Bútorovi prostor soustředit se více na svou paži. Vzduchem se v posledním měření sil prosazoval velmi schopně a i když letos nebude kralovat statistikám, mohl by je výrazně vylepšit. Navíc secondary Lions je menšího vzrůstu a o kvalitách trnavských receiverů není pochyb.

Tipy jsou 70:30 pro Bulldogs a obdobné pocity se rozlévají i u nás. Tedy pokud nastoupí Haines. Při jeho absenci jsou šance ještě menší. Když se Lions nepochlapí, v semifinále playoff můžeme čekat pražské derby.

Trutnov Rangers vs. Teplice Nordians

Zápas o čest a předposlední místo západní skupiny Divize IV čeká trápící se Rangers a nováčka z Teplic. Letošní první vzájemné klání dopadlo rozdílem field goalu a byla to podívaná až do posledních vteřin.

Trutnovský tým se letošní sezónu zatím trápí a nestačil jedinému soupeři. Nordians svého podhorského rivala už dokázali porazit a právě tento zápas může být pro oba týmy odměnou. Rangers budou chtít bojovat o první letošní výhru a soupeř naopak potvrdit svou sílu v premiérovém ročníku ligy. V obou celcích se sice potýkají se zraněními, ale právě tenhle zápas by mohl slibovat zajímavou podívanou rovnocenných protivníků

Ani tipéři nemají jasno a tenhle zápas bude zajímavý právě z pohledu přidělených bodů v Pick’em, při aktuální bilanci 50:50. Rozhodnout by mohla schopnost zvládnout skládání hráčů s míčem a pro oba týmy pokrytí runnové hry. Na straně Rangers síla v nohách running backů a u Nordians úprky quarterbacka Buřta.

Přerov Mammoths vs. Ostrava Steelers 2

Mamuti mají playoff jisté a o jejich soupeři se rozhodne v nedělním zápase Knights s Warriors. Zápas prvního týmu s tabulkově posledním už tak nic nezmění, a toho si jsou v Přerově vědomi. Z vyjádření týmu na Facebooku je zřejmé, že dojde na šetření sil na náročné zápasy, které ještě mohou přijít, a na hřiště by se měl podívat každý nováček či náhradník.

V tipovačce je dominantní sázka na Mammoths 90:10, ale s ohledem na nasazení všech sil by měl být k vidění přinejmenším na pohled diváků zajímavý zápas. Ostatně Prague Black Panthers proti Bobcats s oslabeným týmem velmi zaskočili nejednoho fandu a podobná situace by se mohla odehrát i v Přerově, kam se Steelers podívají vůbec poprvé.

Dvojka Ocelářů má tedy šanci na první letošní výhru a herní projev s roustoucími zkušenostmi nabývá dojmu, že by měl být k vidění zajímavý zápas, který sice nezmění rozdané a odehrané karty, ale zamíchat by mohl alespoň pořadím v tipovačce.

Pardubice Stallions vs. Pilsen Patriots

Neděli začne už v 13 hodin zápas v Pardubicích, kde si favorizovaní Stallions vyšlápnou na Patriots. Silná fanouškovská základna, která pravidelně dochází na Letní stadion, bude burcovat svůj tým k další přehlídce touchdownů.

Stejně jako v přerovském zápase D-IV se jedná o další ze zápasů Davida s Goliášem a 97 % tipérů má o průběhu jasno. Stallions už mají finále jisté, a tak je tenhle zápas z kategorie těch méně důležitých. Patriots naproti tomu ví, že předsezónní ambice jsou dávno mimo reálné možnosti a hrát tak mohou pouze o pojistku čtvrtého místa dotahujících Hippos.

Pokud si pardubický import na pozici QB Scott Doherty najde slabinu v secondary, můžeme vidět pěknou přehlídku do rukou svých receiverů a na obranu plzeňského týmu bude čekat hodně práce. Stejně tak úprky reprezentačního RB Plačka budou určitě zatápět defense, za předpokladu, že nedostane šanci někdo z náhradníků na postech. To by se těsný rozdíl handicapu 40 bodů, který dělí tipéry na dvě skupiny, mohl projevit jako výhoda pro ty, kteří budou věřit týmu z Plzně.

Šumperk Dietos vs. Vysočina Gladiators

Zápas pravdy, jak jej nazývají Dietos, se odehraje v Šumperku, kam se přijedou Gladiators poprat o historický úspěch a možný postup do playoff. Tenhle zápas patří do kategorie těch nejsledovanějších, protože může jednomu z týmů nabídnout šanci na medaile.

Tým z Vysočiny si do Jeseníků jede s výhodou 15 bodů pro další možné překvapení. Před sezónou by si na jejich postupové šance vsadil málokdo, ne-li vůbec nikdo a letos předvádějí opravdu sympatické výkony a uměli potrápit i zkušenější celky v lepší kondici. Třeba favority z Přerova.

70 % tipérů věří Gladiators. Dietos čeká těžký boj o výhru a šanci na další vyřazovací boje. Ty jsou pro Severomoravany k mání pouze při výhře o 16 bodů. Potkají se dva týmy s dost odlišným pojetím hry. Běhová hra Vysočiny funguje a trenér Paulus může být na výkon svého týmu být právem hrdý. Domácí QB Kolařík tak bude muset hodně pozvednout útočný projev týmů a psychická kondice může být dalším faktorem.

Šumperk umí být doma silný, ale skóre 46:6 z minulého ročníku je hodně vzdálené od momentální síly. Jestli dokáží Gladiators zabojovat v aréně Tyršova stadionu a předvést konzistentní výkon, čeká je výrazný klubový milník.

Brno Alligators vs. Prague Black Panthers

Tak teď? Spíš asi ne a na první letošní výhru se bude potřeba obrnit trpělovostí. Do Brna se vydají Černí panteři sice s psychickou újmou z posledního zápasu s Příbramí, ve kterém dopustili nevídaný kolaps a zapsali si do rekordů i historicky vysokou prohru. Tu nepamatoval v rozhovoru ČAAF.TV několik let ani WR Martin Šindler, ani trenér linebackerů Dan Krejbich, ale o to bude větší chuť vymazat tenhle omyl.

Brno se zlepšilo. Třítýdenní přestávka mu přisla vhod, QB Fortelný s WR Jordánem o sobě vědí a v Trnavě se útok dokázal prosadit. Bohužel skládat Bradleyho není úplně lehká disciplína a hlavně druhý poločas Alligators zničily vlastní chyby a turnovery. To trenéři nevidí rádi a tyhle faktory výrazně oddělují vítěze a poraženého.

Black Panthers mají v AFL volno, takže za sideline můžeme vidět klidně kompletní rakouský tým. Do zápasu se zřejmě na svou standardní českou polovinu podívá AFL hráč týdne Jan Dundáček a výkon special týmů i obrany by měl šperkovat Jan Štiegler, který musí být pro trenérský kolektiv požehnáním. Poté, co v zápase z Bobcats hrál pouze pozici holdera, by měl být přínosem každým zásahem do hry.

Reálné šance tipující veřejnosti jsou definitivní a 3,3 % na Alligators tak znamenají sázku na šílenství nebo zázrak, který může někomu vysloužit pěkné ceny.

Znojmo Knights vs. Karlovy Vary Warriors

Jestli je zápas v Šumperku zápasem pravdy, tak v tomto platí poetické „vítěz bere vše“. V 16:00 se po změně místa konání do Bantic, z původního areálu ČAFC, odehraje další hodně zajímavá podívaná.

Oba týmy mají playoff jisté a hrají tak hlavně o výhodu domácího hřiště ve vyřazovacích bojích. Souběžně s tím je pro ně zásadní právě vítěz ze Šumperku, který se potká v playoff s vítězem zápasu v Banticích.

Znojemští Rytíři mají ze zápasu v Karlových Varech náskok 7 bodů a Warriors tak do domácí výhody pošle jen výhra o 8 a více. Na straně domácích se se zraněním potýká QB Kabelka, ale Knights za něj náhradu našli v mladém Martinu Vrbovi. Válečníky čeká dlouhé cestování a do zápasu nezasáhne v posledním zápase dominantní nováček na postu RB Patrik Vildumetz. Do sestavy se po odpykání disciplinárního trestu ale na stejnou pozici vrací Jiří Perutek.

Oba týmy si už v zápase v lázeňské metropoli nic nedarovaly a byl to boj o každý yard. Naprosto stejný průběh očekáváme i tentokrát. Přes 70 % tipérů sází sebejistě na Knights a nás bude hodně zajímat, jak daleko jsou analytické schopnosti účastníků Pick’em v závěru sezóny. Inu, nechme se překvapit, ale bude to boj!

Pardubice Bucks vs. Prague Hippos

Rychlý vzestup = rychlý pád. Tak nějak se aktuálně dá skrz prsty dívat na pardubické Bucks. Hodně velké překvapení, zaskočení soupeřů a následný kolaps a selhání v klíčových zápasech.

Bucks padají tak rychle, jak rychle se dostali na pomyslný vrchol, respektive do blízkosti druhé tabulkové příčky. Po blamáži v pardubickém derby prý z rodinných důvodů skončil trenér Blasko. V Ostravě se i přes vyrovnaný průběh nepovedlo Kozlům udržet tempo a nakonec se musejí smířit s třetí příčkou. Skok o třídu výše, než bylo očekáváno, byl ale odvážný a Bucks určitě mají být na co hrdí, protože v krátkém čase dokázali ujít velkou vzdálenost V Divizi II si nevedli vůbec špatně.

Od hodnocení domácího týmu zpět k zápasu. Hippos se odřízli od minulosti, vyřešili si klubové nesrovnalosti a zapojují férově celý tým. Kupodivu to funguje. Fungovalo to na Patriots, které porazili sice těsně, ale počítá se výhra. Jestli to bude fungovat na momentálně zklamané Bucks, to prozradí tenhle zápas.

Jestli jsou Hippos zpět na koni a Bucks pomalu padají volným pádem, prozradí druhý nedělní zápas na Letním stadionu v Pardubicích.

preview pro zápasy divize i sledujte i na WEBU ČAAF.CZ!

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít