Log In

Bobcats v neděli převálcovali Black Panthers, Steelers těsně přehráli Bucks

Ostrava Steelers – Pardubice Bucks 20:16

V pozvánce na oficiálním webu České asociace amerického fotbalu se o duelu mezi Steelers a Bucks hovořilo jako o falešném semifinále. Divize II totiž po skončení své základní části rovnou končí Silver Bowlem, v němž změří síly první s druhým týmem tabulky.

Ostravští Steelers zápas zvládli i díky dvěma fieldgoalům z kopačky Daniela Merty. V průběhu třetí čtvrtiny vedli už o 17 bodů, když se v prvním poločase prosadili Oceláři jednou vzduchem po ose quarterback Michal Dudek – receiver Lukáš Sokol. Druhý touchdown zařídil Michal Dudek jednoyardovým během sám.

Na zmíněný sedmnáctibodový náskok se domácí dostali díky prvnímu z fieldgoalů v podání Merty. Poprvé šlo o opravdu krátký pokus, který měřil jen 14 yardů.

Pak ale, těsně před koncem třetí čtvrtiny, začal fungovat útok Bucks. Joshua Henry se utrhnul domácí obraně a 45yardovým během, potvzeným dvoubodovým během Justene Edwardse, snížili Východočeši skóre.

Nadechnuté Kozly ale srazil Merta dalším tříbodovým kopem, tentokrát z 31 yardů. I tak ale za stavu 20:8 Bucks ještě zkoušeli srovnat krok. Justene Edwards vzal tři yardy před endzónou zodpovědnost na sebe a protlačil míč do endzóny. Díky dalšímu dvoubodovému potvrzení byli Bucks za stavu 20:16 na dostřel, za tři minuty už ale nic nevymysleli.

Zápas tak skončil výhrou loňského vítěze ČLAF B, který se s největší pravděpodobností utká ve finále s pardubickými Stallions.

Prague Black Panthers – Příbram Bobcats 0:51

Zklamání z výkonu Black Panthers. To panovalo na hřišti v Hostivaři, kam se zápas Černých panterů přesunul kvůli nedostupnosti domácího areálu na Slavii. Black Panthers nechali odpočívat řadu svých opor, pouze z tribuny zápas sledovali hráč víkendu v AFL Dundáček, Woleský, tradičně Newhall-Caballero a snad celá obrana. Spolu se zraněními hráčů na pomezí mezi týmem pro AFL a týmem pro českou ligu nebyly karty Black Panthers dobré ani před zápasem.

A vše se ještě zhoršilo v prvním drivu úřadujícího mistra. Quarterback Jiří Chvalina inkasoval tvrdý hit, odmotal se ze hřiště a na jeho místo nastoupil Peter Baník, který před sezonou přišel ze Žiliny, kde hrál pouze sedmičkový fotbal. Ten se sice na hřiště podíval už v předchozích zápasech, statistiky ale ohromující nebyly.

Na druhé straně stál silný výběr Bobcats. Příbramští byli po prohře s Lions v úvodu sezony shazováni a moc se jim nevěřilo. Jenže tým Sebastiana Fanderta druhý letošní zápas v Hostivaři zvládl ve velkém stylu. A to přesto, že mu chybělo několik klíčových článků, například vyloučený Josef Murgaš či Vojtěch Podhradský, který dle svých slov „stejně jako asi polovina kádru Bobcats někde cestoval“.

Martin Hamza úřadoval na obou stranách míče, proti předpokladům nastoupil i Melvin Davis, který se o týden dříve těžko zvedal po hitu od Luboše Bachury z Lions. Holt, někteří američtí jsou asi tvrdší a rehabilitují rychleji než jiní. Povídat by mohli Lions, kterým se Dustin Haines ne a ne plně uzdravit.

V zápase samotném se projevila velká zkušenost hráčů Bobcats. Výborně zahrál Columbus Givens, jeho tancování za ofenzivní lajnou přineslo ovoce, krásně vynikla lehkost jeho odhodu. Sám quarterback Bobcats připravil také nejdelší touchdown zápasu. Ve druhé čtvrtině doběhl pro 40yardový zápis do scoring summary. Dobře kopal Jakub Sláma, potvrdil 6 ze 7 touchdownů a přidal jeden fieldgoal. O něco hůř kopal Marek Hruboň, který si zkusil i puntování. V puntingu se po prvním nepovedeném pokusu chytil a další odkopy byly slušné. Neproměnil ale fieldgoal, který byl jednou z mála šancí Black Panthers na odmazání nuly ze scoreboardu.

Hra se otáčela převážně kvůli touchdownům Bobcats, Příbramští jinak odkopávali jen dvakrát, jednou tak šikovně, že Stanislav Jantoš si po zamávání o fair catch odkop nezachytil, odrazil se mu od výstroje a nejrychleji u něj byli znovu Bobcats. Obrana Příbrami také zaznamenala dva interceptiony proti Baníkovi, který pokračoval ve své smolné bilanci při hře vzduchem. Dobře za Black Panthers zahrál running back Jan Sýkora, který v offseason nabral dostatek svalové hmoty a pro obrany českých soupeřů může být nepříjemným sokem.