Log In

Black Panthers míchají svými řadami

Český mistr Prague Black Panthers mění obsazení svých řad. Hlavními změnami jsou hlavně příchody, když se k týmu z české metropole připojili cornerback Ondřej Chvojka a trojice hráčů ze Slovenska, konkrétně z žilinských Warriors. Z Prahy odchází wide-receiver Daniel Balažovič. Ten posílí německý Stuttgart.

Daniel Balažovič již za Black Panthers hrát nebude. Posílí totiž tým Stuttgart Scorpions.Foto: Miki Gerlašinský

Daniel Balažovič již za Black Panthers hrát nebude. Posílí totiž tým Stuttgart Scorpions.
Foto: Miki Gerlašinský

Po úspěšné sezoně se v každém týmu čekají nějaké soupiskové šachy. V Black Panthers se po déle avizovaném přestupu opravdu loučí s Danielem Balažovičem, který zářil hlavně v rakouské AFL. Ten bude hrát za Stuttgart Scorpions v německé GFL. Na jeho místo přijde Karol Haas ze Žiliny, který se stal nejužitečnějším hráčem finále slovenské ligy. Haase si v Žilině chválil i trenér Rafael Marquéz. „Mimo výborných rukou je Karol skvělý i na blocích. Skvěle zapadne i do nového kolektivu,“ chválí Marquéz svého svěřence na profilu europlayers.com.

Nové posily PBP ještě v dresu Žiliny. Zleva: QB Banik, WR Haas a OL/DL Macošinec.Koláž: FB Žilina Warriors

Nové posily PBP ještě v dresu Žiliny. Zleva: QB Banik, WR Haas a OL/DL Macošinec.
Koláž: FB Žilina Warriors

Vedle Haase přichází po trase Žilina–Praha i talentovaný 22letý quarterback Peter Banik a 23letý lineman Tomáš Macošinec. „Ztráta této trojice je pro nás citelná. Všichni byli hráči základní sestavy. Na druhou stranu bereme tento přesun jako ocenění dobré práce našeho týmu ve výchově a tréninku,“ říká generální manažer Žilina Warriors Ján Polák na klubovém facebooku.

Mimo slovenských posil přicházejí i posily české. Ondřej Chvojka se vrací po polské štaci do rodné země a vybrali si jej právě pražští černí panteři. Chvojka nastupoval naposledy v týmu Zagłębie Steelers a svými výkony zaujal i trenéry české reprezentace, za níž nastoupil v zářijovém duelu proti Nizozemsku.

Nová posila Black Panthers - Ondřej Chvojka - nastoupila v září za českou reprezentaci proti Nizozemí.Foto: Miki Gerlašinský

Nová posila Black Panthers – Ondřej Chvojka – nastoupila v září za českou reprezentaci proti Nizozemí.
Foto: Miki Gerlašinský

Komentáře

Log In or Create an account