Log In

Americký fotbal čeká v Česku nabitý podzim

Září je pro americký fotbal skvělým měsícem. Kromě startu zámořské NFL jsou v permanenci desítky týmů i u nás. Vedle tradiční juniorské ligy nabídne český fotbal i juniorský pohár pro nově vzniklé týmy, startuje i liga dorostenecká, po letní pauze pokračuje mistrovství ve flag footballu hráčů do 15 let a poprvé bude k vidění i pohár v ženském americkém fotbalu. Třešničkou pak budou dva zápasy mužské reprezentace. Směle můžeme konstatovat, že americký fotbal pro české diváky nabídne rozmanitou celoroční podívanou.

ČJLAF

Podzim byl v posledních letech až na výjimky v Česku vždy věnován juniorské lize. V té obhajují loňský titul fotbalisté Prague Black Panthers, kteří stejně jako jejich dospělí kolegové ovládli svou ligu ve velkém stylu. O titul v pětičlenné juniorské lize se budou vedle zmíněných Černých panterů prát i pražští Lions, ostravští Steelers a dvojice pardubických týmů – Stallions a Bucks. Juniorská liga má své první kolo na programu už o tomto víkendu. V neděli hrají v Praze v repríze loňského finále Black Panthers proti Steelers, o pár hodin později pak začne také v hlavním městě duel mezi Lions a Bucks.

Juniorský pohár

Novinkou od této sezony bude Juniorský pohár, v němž se utkají nové týmy na poli juniorského fotbalu. Ve výběru je ryze česká trojice Prague Mustangs, Liberec Titans a Karlovy Vary Warriors. Pražský tým už své juniory etabloval v loňském roce, kdy několik z hráčů nastoupilo za pardubické Bucks, kteří se drží ČJLAF. Mustangs zahájí pohár 19. 9. a pohostí liberecké Titány. Hrát se bude v 8s formě a zkráceně 4×10 minut.

Dorostenecký pohár

Premiéru si odbyde i soutěž tackle fotbalu (kontaktní verze, pozn. red.) v kategorii U16 v 5s formě. Své síly změří vícemistři Příbram Bobcats s ostravskými Steelers a brněnskými Pitbulls. Příbramský tým už svou mládež dostatečně zapojil ve flagu, kdy minulý rok Flagový pohár ovládli ve své premiéře a nyní se drží na špičce. Čerpají tak z první mládežnické úrody. Hrát se bude turnajovou formou a 20. 9. se začíná právě na domácí půdě Bobcats.

Ženský pohár

Nejočekávanějším z trojlístku pohárů je ale ten Ženský. Pražské Harpyje, Black Cats a brněnské Amazonky se utkají o titul nejlepšího ženského týmu v Česku poprvé v historii ženského amerického fotbalu v zápasovém duchu. První oficiální ligový kick-off žen je na programu už v neděli 13. 9. v pražském derby Cats – Harpies (stadion Slavia).

Flagové mistrovství U15

Na pořadu dne je také dohrávka bezkontaktní verze flag footballu mládeže do 15 let. Na osm zapojených týmů čekají ještě čtyři kola (víkendové dvojice turnajů) a finálový turnaj. Čtvrté kolo pohostí prvním turnajem příbramská Marila v neděli 13. 9.

Národní tým

Důležitý zápas čeká na mužský národní tým. 11. října hrají Češi v Pardubicích proti Polsku v rámci kvalifikace do dalšího cyklu mistrovství Evropy. Generálkou bude týmu trenéra Daniela Leška utkání v Budapešti, kde se národní tým přátelsky utká s Maďarskem, a to 27. září. Český tým nyní dostává jasných kontur, v několika víkendových přípravných kempech vykrystalizuje konečná sestava, která nastoupí jak v Maďarsku, tak o 14 dní později doma s Polskem. V tom bude mít český tým silného soupeře, severní soused totiž na začátku kalendářního roku najal amerického trenéra Bradleyho Arbona a Polsko tak má velké ambice.

Národní flagový tým

I flagový tým hrající rakouskou FLA2 má napilno. Stále je ve hře playoff a zejména ME v španělském Pintu nedaleko Madridu. Soupisku už od hlavního trenéra Šestáka máme a podrobnosti přineseme ve speciálním článku. Hrát se začne už 17. 9. kdy nás ve skupině A čeká od 11:30 výběr Německa.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít