Log In

Sedmička filmových novinek z prostředí amerického fotbalu

1. LOMBARDI

Hlavní roli v životopisném snímku Lombardi ztvární oscarový Robert De Niro. Kariéru jednoho z nejslavnějších trenérů zmapuje snímek od doby převzetí Green Bay Packers až k vrcholu. Scénáře se ujmul Eric Roth, který stojí za kultovním Forrestem Gumpem. Trofej Vincenta Lombardiho se předává každoročně vítězi Super Bowlu, který náš čeká už příští víkend.

Ikonu amerického fotbalu v životopisném snímku Lombardi ztvrání Robert De Niro

Ikonu amerického fotbalu v životopisném snímku Lombardi ztvrání Robert De Niro

Datum vydání zatím není známé. Očekává se ale ještě letos.

2. Greater

Další životopisný film popisuje příběh Brandona Burlswortha (Christopher Severio), výjimečného hráče univerzitního fotbalu týmu Arkansas Razorbacks, kterému se podařilo prorazit i přes prvotní odmítnutí. Pro fanoušky Zrození šampióna další příběh offensive linemana, který se stal respektovaným hráčem a inspirací pro další generace. V roli Brandonova bratra Martyho se ukáže Neal McDonough (Captain America, Hulk)

Film se do distribuce ve Spojených státech vydá už zítra (29. ledna 2016).

3. My All American

Do třetice životopisné drama nás zavede do univerzitního fotbalu v 60. letech a vypráví příběh Freddieho Joe Steinmarka (Finn Wittrock, American Horror Story). Ten čelí i přes vážné zranění největší fotbalové výzvě svého života a vede svůj tým k vysněnému titulu ve „Hře století“, jak se legendárnímu zápasu Texasu s Arkansasem přezdívá. Hlavního trenéra Texas Longhorns Darrella Royala ztvárnil Aaron Eckhart (Temný rytíř). Známou tváří je i Robin Tunney (Dr. House, Mentalista).

Film vyšel 13. listopadu 2015

4. Fandom

Dokumentární snímek z prostřední virtuálního světa Fantasy fotbalu nadchne všechny příznivce – jak začátečníky, tak pokročilé. Učit se můžete od NFL legend, které hře propadly a nakonec zjistíte, že vše je o přátelství, zdravé soutěživosti a prolnutí virtuálního světa s tím reálným.

Film byl vydán digitálně 19. října 2015.

5. In Football We Trust

Dokumentární film přibližuje příběh imigrace polynéské komunity do Salt Lake City v Utahu. Ve čtyřletetém natáčecím období snímek nabídne osobité portréty čtyř mladých Polynésanů, kteří i přes život v blízkosti gangů, porušování zákonů a násilí, vezmou příležitost za pačesy a vyšlapou si společenskou cestu skrz americký fotbal. Z citace aktérů: „Fotbal mi dává možnost mlátit lidi legálně, aniž by mě zavřeli,“ je jasné, že fotbal dokáže obrátit lidské osudy i to, jak komplikované prostředí gangů je.

Vydáno už 23. ledna 2015.

6. Blue Mountain State: The Rise of Thadland

O filmu vycházejícím z kultovního komediálního seriálu jsme už psali dříve.

Datum vydání byl stanoven už na 2. února.

7. The Ranch

Jediný zástupce seriálové tvorby se dostal pod křídla rostoucího gigantu Netflix. Příběh vypráví o poloprofesionálním hráči amerického fotbalu Coltovi (Ashton Kutcher), který se vrací do Colorada pomoci s rodinným rančem. Za seriálem stojí známá dvojice Don Reo a Jim Patterson, která má na svědomí sitcom Dva a půl chlapa. Podobného formátu se bude držet i tahle bratrovražedná podívaná.

Zleva Maggie (Debra Winger), Colt (Kutcher), Rooster (Danny Masterson) a Beau (Sam Elliott) Foto: Patrick Wymore/Netflix

Zleva Maggie (Debra Winger), Colt (Ashton Kutcher), Rooster (Danny Masterson) a Beau (Sam Elliott) Foto: Patrick Wymore/Netflix

Předplatitelům by měl být seriál dostupný v dubnu.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít